Irina Bara salvează o minge de meci și se califică în sferturile de finală la Bogota5Foto© sport.hotnews.ro

, 8 știri, 17 vizualizări

Jucătoarea română a salvat o minge de meci, revenind de la 0-1 la seturi și 4-5 în setul secund, obținând o victorie muncită cu 3-6, 7-6 (3), 6-4, după un meci epuizant de trei ore și 21 de minute.

Irina Bara a pierdut primul set al unei confruntări în care nu pornea ca favorită în fața jucătoarei clasate momentan pe locul 119 în ierarhia mondială.

Bara (178 WTA) a cedat chiar primul game pe propriul serviciu și, în ciuda faptului că a revenit, egalând la 2-2, brazilianca a mai reușit un break, cu care și-a asigurat apoi un 6-3 confortabil.