Jurgen Klopp, gest extrem în minutul 32 al amicalului Liverpool - Manchester United6Foto1Video© sport.hotnews.ro

, 6 știri, 38 vizualizări

Manchester United i-a administrat o înfrângere usturătoare rivalei FC Liverpool, scor 4-0, într-un meci amical disputat marți la Bangkok (Thailanda).

Aflat la primul meci pe banca „diavolilor”, Erik ten Hag a trimis în teren o formație competitivă și conducea cu 2-0 după 30 de minute (Sancho '12, Fred '30). Jurgen Klopp a schimbat în acel moment toată echipa (doar portarul Alisson a rămas pe teren), dar Martial ('33) a înscris chiar la fază următoare.

Ambii tehnicieni au mai făcut câte 10 schimbări în repriza secundă, iar scorul final a fost stabilit de Pellistri ('76).