Liga 1: Rapid – Mioveni 1-1. Giuleștenii au ratat șansa de a urca pe podium6Foto1Video© onlinesport.ro

Liga 1: Rapid – Mioveni 1-1. Giuleștenii au ratat șansa de a urca pe podium

, 9 știri, 36 vizualizări

Rapid și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat sâmbătă seară, în etapa a 17-a a Ligii I. Confruntarea s-a desfășurat la Mioveni, dar echipa gazdă a fost Rapid.

Galben-verzii au deschis scorul în minutul 15 prin Buziuc, acesta marcând un șut din afara careului. Balonul a lovit bara, înainte de a intra în poartă. Zece minute mai târziu, echipa din Mioveni a fost aproape de un nou gol, prin Rusu. În minutul 37, Moldovan a respins o minge șutată de Oancea. Formația giuleșteană a egalat în minutul 57. Belu Iordache a centrat foarte bine, iar Hlistei a înscris cu o lovitură de cap.

Rapid: H. Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – Al. Albu, Crepulja, R. Ilie (Pănoiu ’75) – Stahl (Marzouk ’40), Ad. Bălan, Sefer (Hlistei ’40). Antrenor: Mihai Iosif