Manchester City s-a calificat în finala Cupei Angliei – Victorie la limită cu Chelsea5Foto1Video© observatornews.ro

, 8 știri, 23 vizualizări

A doua semifinală a Cupei Angliei, de pe Wembley, părea jucată în minutul 58, atunci când trupa lui ten Hag conducea cu 3-0. McTominay a deschis scorul în minutul 23, Harry Maguire a făcut 2-0 în minutul 45+1, iar Bruno Fernandes a înscris în minutul 58 pentru 3-0, relatează news.ro.

Însă echipa de ligă secundă Coventry City nu a renunțat la luptă, Managerul Mark Robins a efectuat trei schimbări în minutul 63 și efectul s-a văzut pe tabelă. Nou intratul Tavares a pasat și Simms a înscris în minutul 71, apoi O’Hare a redus diferența la un singur gol, în minutul 79, iar Haji Wright a egalat, din penalti, în minutul 90+5.

S-a intrat în prelungiri, unde Coventry a avut un gol anulat de VAR, la Torp, în minutul 120+3, și calificarea s-a decis la lovituri de departajare.