Meci cu scântei la Wimbledon, dar Kyrgios l-a învins pe Tsitsipas5Foto1Video© sport.hotnews.ro

Meci cu scântei la Wimbledon, dar Kyrgios l-a învins pe Tsitsipas

, 6 știri, 69 vizualizări

Nick Kyrgios s-a calificat în optimi la Wimbledon 2022 după ce l-a învins în patru seturi pe Stefanos Tsitsipas, scor (2)6-7, 6-4, 6-3, 7-6(7), după un meci foarte tensionat în timpul căruia australianul a cerut chiar și descalificarea adversarlui.

După ce a pierdut setul al doilea, Tsitsipas s-a enervat, a trimis o minge în tribune și aproape că a lovit un spectator. Kyrgios a petrecut pauza dintre seturi strigând la arbitru și la supervizorul turneului în încercarea sa de a obține descalificarea grecului (dar acesta a scăpat doar cu un avertisment).

Chiar dacă australianul este cel cunoscut pentru momentele de acest gen, Stefanos și-a pierdut cumpătul în timpul partidei care a avut loc sâmbătă și și-a luat de mai multe ori la țintă adversarul, dar l-a ratat de fiecare dată.