Meci dramatic între FC Botoșani și Gloria Buzău, cu șase goluri și răsturnări de situație6Foto© hotnews.ro

, 6 știri, 0 vizualizări

Constantin Budescu. Foto: Cristian Stavri / Alamy / Alamy / Profimedia

FC Botoșani și Gloria Buzău au terminat la egalitate, scor 3-3, în primul meci al etapei cu numărul 10 din SuperLiga.

Prima repriză a partidei a fost dominată de oaspeți, iar Constantin Budescu a fost one-man show pentru Buzău.

Experimentatul fotbalist a nimerit bara din corner (‘4) și a deschis scorul (’40): a centrat, dar nimeni nu a mai atins mingea și aceasta a intrat în poartă. A mai avut o ocazie înainte de pauză, când a plecat de la jumătatea terenului, a driblat mai mulți adversari, dar a ratat singur cu portarul.