Meciul Soranei Cîrstea cu Madison Keys de la Roma, întrerupt după ce doi protestatari au intrat pe teren3Foto© cotidianul.ro

, 6 știri, 8 vizualizări

UPDATE ora 14.30. Sorana Cîrstea a fost eliminată de Madison Keys, după un meci întrerupt aproape 40 de minute. Românca a cedat cu 3-6, 1-6. Timpul efectiv de joc a fost de o oră și 5 minute.

Meciul de pe arena „Pietrangelli” fost oprit în setul doi, la scorul de 6-2, 3-1, pentru Keys, după ce două persone au intrat pe teren și au aruncat cu confetti. Una dintre ele a încercat să se lege de fileu.

Cei doi intruși au fost preluați în forță de agenții de securitate, iar meciul s-a reluat după o pauză de peste 40 de minute.