Mircea Lucescu, ultimele detalii despre boala sa, într-un interviu pentru The Guardian, înainte de barajul cu Turcia4Foto© romaniatv.net

Mircea Lucescu, ultimele detalii despre boala sa, într-un interviu pentru The Guardian, înainte de barajul cu Turcia

, 4 știri, 0 vizualizări

La 80 de ani, starea de sănătate a lui Lucescu s-a deteriorat, dar devotamentul său față de fotbal rămâne neclintit. Într-un interviu acordat ziarului britanic The Guardian, el a vorbit despre cariera sa, despre meciul de baraj al României împotriva Turciei și despre boala de care suferă.

„Când medicii mi-au spus că pot continua să antrenez, m-am concentrat pe ce trebuie să fac pentru România”, a declarat acesta.

„Nu sunt în cea mai bună formă, dar insist: nu puteam să plec ca un laș. Trebuie să credem în șansa noastră de calificare”, a mai declarat Lucescu pentru The Guardian.