Octavian Popescu, realist la final de campionat: După prestațiile pe care le-am avut nu prea merit la națională7Foto1Video© gsp.ro

, 8 știri, 52 vizualizări

Rapid a egalat cea mai categorică victorie obținută în meciurile directe cu roș-albaștrii, din 2010. În minutul 34, jocul a fost întrerupt pentru 5-6 minute din cauza torțelor aruncate de suporterii gazdelor.

Echipa antrenată de Adrian Mutu a deschis scorul rapid, prin Kevin Luckassen (7). Ștefan Pănoiu (17) a majorat diferența cu un șut deviat, în urma unui corner. Paul Iacob (26) a înscris al treilea gol, tot în urma unui corner.

Octavian Popescu, intrat la pauză, a redus diferența cu o execuție cu boltă (58), dar a fost eliminat în minutul 63, pentru lovirea lui Funsho Bamgboye. Nigerianul a marcat ultimele două goluri ale partidei (68, 79), din pasele lui Paul Iacob, respectiv Răzvan Onea.