Parma, succes categoric în deplasare - Dennis Man, printre marcatori3Foto1Video© gsp.ro

Parma, succes categoric în deplasare - Dennis Man, printre marcatori

, 5 știri, 10 vizualizări

Dennis Man (25 de ani) a înscris duminică primul său gol în noul sezon din Serie B. Atacantul Parmei a deschis scorul în minutul 18 al meciului câștigat de echipa sa la Catanzaro (5-0), în etapa a 5-a, cu un șut de la aproximativ 8 metri: bară-gol. Înlocuit la pauză, cu Partipilo, internaționalul român a vorbit după fluierul final despre situația sa.

„Am continuitate la antrenamente, acum sunt bine fizic și mulțumit de ceea ce pot oferi echipei. Antrenorul Fabio Pecchia contează pe mine și vreau să-mi ajut colegii să câștige.

Am stat două săptămâni, dar acum sunt ok. Vreau să rămân în teren și cu echipa”, a spus fostul jucător al FCSB-ului.