Petrișor Peiu: AUR nu va vota Guvernul Veștea. Susținerea Executivului ar dezamăgi electoratul partidului3Foto1Video© hotnews.ro

Petrișor Peiu: AUR nu va vota Guvernul Veștea. Susținerea Executivului ar dezamăgi electoratul partidului

, 8 știri, 0 vizualizări

Liderul senatorilor AUR a precizat, la Digi24, că partidul a decis să nu participe la votul de învestire și să nu se implice în disputele interne ale altor formațiuni politice.

„Pentru a nu interfera sub nicio formă în viața internă a partidelor, cred că este sănătos să ne abținem. Nu vrem noi să fim cei care decid pentru alt partid. Nu e frumos, nu e elegant. În plenul Parlamentului, ce am zis, nu intrăm în sală, nu votăm guvernul”, a declarat Petrișor Peiu.

Întrebat despre informațiile potrivit cărora unii parlamentari AUR ar putea vota pentru învestirea Executivului, Peiu a negat categoric existența unui astfel de scenariu.

Nicușor! Te-am susținut ca să lupți alături de noi împotriva lor.
Ludovic Orban
Ludovic Orban,
Votul din plenul Parlamentului pentru învestirea Guvernului Veștea,…
Îmi pare rău că PSD își minte alegătorii în halul acesta
Petrișor Peiu
Petrișor Peiu,
„Vă îmbătați cu apă rece”. Petrișor Peiu susține că nu există…