Petrolul - UTA Arad » Arădenii salută cei 20 fani deplasați de la Arad4Foto© video.gsp.ro

Petrolul: Zima - Dumitru, Papp, Garutti, Țicu - Seto, Hanca – Musi, Jair, Grozav - Berisha

Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Huja, Meijers, Radu, Diomande, Jyry, Ișfan, Bratu, Răducan, Irobiso

UTA Arad: Kucher - T. Căpușă, Benga, Conte, Trif - Vulturar, Joao Pedro, Fabry - Micovschi, Omondi - Luckassen

Rezerve: Iacob - Stolnik, Diogo Rodrigues, De Freitas, A. David, Rareș Pop, D. Iurasciuc, Vl. Morar, Al. Tudorie, Ariel Lopez, Ezekiel

Cele două echipe se vor întâlni luni, nu mai devreme de orele 19:00, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești. Ultima întâlnire dintre Petrolul Ploiești și UTA Arad s-a petrecut în returul sezonului regulat și s-a încheiat cu victoria arădenilor, scor 1-0. Victoria a fost adusă de golul marcat de Marcelo Freitas, la finele primei reprize, în minutul 45+1.

Nu suntem blestemați! Așa e în play-out...