Primul punct pentru Boloni de la revenirea în Ligue 13Foto© gsp.ro

Primul punct pentru Boloni de la revenirea în Ligue 1

, 5 știri, 23 vizualizări

Olympique Marseille a deschis scorul în minutul 13, când tânărul debutant Emran Soglo (18 ani) a deschis scorul cu un șut la colțul scurt. Din minutul 59, Metz a rămas în inferioritate numerică, în urma eliminării fundașului Ababacar Moustapha Lo pentru un fault.

Totuși, echipa lui Laszlo Boloni a reușit să treacă la conducere cu un om mai puțin pe teren. Senegalezul Cheikh Sabaly a marcat în minutul 65 cu un șut deviat din afara careului, iar Georges Mikautadze a făcut 2-1 cu un șut la colțul scurt, care l-a păcălit pe portarul Pau Lopez. Olympique Marseille a continuat să preseze și a reușit egalarea în minutul 82, prin Vitinha.

După meci, Laszlo Boloni s-a arătat mulțumit de creșterea echipei sale, însă a recunoscut că Olympique Marseille a fost echipa care a dominat.