Rapid București învinsă de Ikast, în Liga Campionilor, cu un gol primit în ultima secundă5Foto© sport.ro

, 10 știri, 5 vizualizări

Echipa CS Rapid BucureștiBucureștiBucurești a suferit o înfrângere dramatică în meciul disputat în deplasare împotriva echipei daneze Ikast Handbold, în cadrul Grupei B a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Scorul final a fost 30-29 (16-15), cu victoria echipei gazdă.

Ikast a marcat golul victoriei prin cehoaica Marketa Jerabkova, când mai erau patru secunde de joc.

Ikast a dominat prima repriză, în care a condus și la patru goluri, 9-5, 10-6, dar la pauză ecartul era de un singur gol, 16-15. În partea secundă, Rapid a condus de mai multe ori la un singur gol, ultima oară cu 28-27 (56), dar în cele din urmă a pierdut, potrivit Agerpres.

Rapid a pierdut al doilea consecutiv meci în deplasare la diferență de un gol, după 24-25 cu Krim Mercator Ljubljana.