Real Madrid - Al Hilal, finala Campionatului Mondial al Cluburilor5Foto© sport.hotnews.ro

Real Madrid - Al Hilal, finala Campionatului Mondial al Cluburilor

, 7 știri, 63 vizualizări

Real Madrid a mai cucerit un nou titlu și este campioana lumii, după ce a învins cu scorul de 5-3 pe Al Hilal, în finala Campionatului Mondial al Cluburilor.

Un duel spectaculos cu 8 goluri a avut loc la Rabat în finala dintre campioana Europei si cea a Asiei. Real Madrid a reușit să obțină pentru a cincea oară în istorie titlul de campioană a lumii, fiind și singura formație care a ajuns la această performanță.

Vinicius Junior a deblocat tabela de joc după doar 13 minute. 5 minute mai târziu Valverde a dublat avantajul madrilenilor. Marega i-a readus pe cei de la Al Hilal în joc cu un gol marcat în minutul 25.