Recordul doborât de Zlatan Ibrahimovic5Foto1Video© sport.hotnews.ro

Recordul doborât de Zlatan Ibrahimovic

, 6 știri, 34 vizualizări

AC Milan, pentru care a înscris Zlatan Ibrahimovic, devenit cel mai vârstnic marcator din istoria Serie A, a fost învinsă cu 3-1 în deplasare de Udinese.

Milan, la care portarul român Ciprian Tătărușanu a fost rezervă, a avut una dintre cele mai slabe evoluții din actualul sezon. Calificată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, în Serie A deținătoarea titlului a acumulat un singur punct în ultimele trei etape.

La Udine, gazdele au deschis rapid scorul prin Roberto Pereyra, în minutul 9. Ibrahimovic a egalat din penalty în minutul 45+4, la vârsta de 41 de ani și 166 de zile, însă echipa adversă a încheiat repriza în avantaj după golul lui Beto din minutul 45+6. Kingsley Ehizibue a închis tabela în minutul 70.