Reproșul fanilor lui Tottenham pentru Ange Postecoglou, după ce Radu Drăgușin a fost titularizat în ultimul meci al sezonului8Foto© sport.ro

, 12 știri, 83 vizualizări

Drăgușin a fost integralist pentru a doua oară consecutiv, după ce a jucat 90 de minute în înfrângerea cu City, scor 0-2. Spre deosebire de meciul cu campioana, Radu nu a avut prea mult de lucru cu Sheffield.

L-a scăpat la o fază pe Diaz, care a trimis peste poartă, și a fost taxat. Drăgușin a primit nota 6 din partea football.london, la fel ca Romero, colegul din centrul apărării. Porro a luat 8, la fel ca oamenii de atac Son și Maddison. Kulusevski a fost MVP-ul și a primit nota 9.

„Și-a păstrat locul în primul 11 după o prestație impresionantă împotriva lui Manchester City, dar l-a scăpat pe Bereton Diaz în primele minute.