Româncă din Italia, suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi s-a sinucis4Foto© mediafax.ro

Româncă din Italia, suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi s-a sinucis

, 5 știri, 0 vizualizări

Femeia de 40 de ani locuia împreună cu fiicele ei într-un cartier din Torino. Soțul de care se despărțise în urmă cu câteva luni s-a întors în România. Ieri, între ea și fiica mai mică, de 13 ani, ar fi izbucnit un conflict. Erau doar ele acasă. Câteva ore mai târziu, fiica cea mare le-a găsit moarte pe amândouă.

"Ajunsă acasă, tânăra de 19 ani a găsit cele două trupuri în dormitorul apartamentului. Copila de 13 ani era încă în viață, întinsă pe podea. Chemați de urgență, medicii și asistentele au încercat să o resusciteze minute în șir, dar în zadar. Inima fetei s-a oprit", a declarat Cornelia Crîșmaru, corespondent Observator în Italia.

Adolescenta a suferit un șoc în momentul în care și-a văzut familia moartă și a avut nevoie de îngrijiri medicale. Prima ipoteză a anchetatorilor este că Mihaela și-a ucis fiica cea mică, apoi și-a luat viața. Femeia nu a lăsat niciun bilet de adio, dar presa italiană scrie că nu putea să accepte despărțirea de soț. De altfel, și vecinii au observat că, în ultima perioadă, era tot mai tristă.