România a învins Armenia, scor 1-0, în preliminariile Campionatului Mondial13Foto5Video© puterea.ro

România a învins Armenia, scor 1-0, în preliminariile Campionatului Mondial

, 33 știri, 100 vizualizări

Naționala de fotbal a României a învins selecționata Armeniei în meciul disputat luni seară pe stadionul Ghencea, în etapa a opta Grupei J din preliminarii Campionatului Mondial din 2022, relatează gsp.ro. Elevii lui Mirel Rădoi se află acum pe locul 2 în grupă și sunt cu un pas mai aproape de baraj.

În primele 20 de minute, partida a fost controlată de tricolori. În minutul 26, Alexandru Mitriță a rămas singur în careul de 6 metri și a înscris cu o lovitură de cap în poarta armenilor.

România a avut șanse de gol și în repriza secundă, atunci când, în minutul 68, când Ianis Hagi a executat o lovitură liberă de la 18 metri, sub transverală, dar portarul Yurchenko a intervenit.