România a învins Spania și s-a clasat pe locul al treilea în Rugby Europe Championship 20235Foto1Video© romanialibera.ro

, 6 știri, 16 vizualizări

Naționala României s-a clasat pe locul al treilea în Rugby Europe Championship 2023, după ce a învins echipa Spaniei cu scorul de 31-25 (8-10), duminică, 19 martie, în finala mică desfășurată pe Estadio Nuevo Vivero din Badajoz (Spania).

România a avut un început greoi de meci, scrie Agerpres, cu destul de multe erori, iar Spania s-a desprins pe tabelă la 10-0. România a revenit în meci pe finalul primei reprize, astfel că la pauză diferența era de 10-8 pentru iberici.

Naționala noastră de rugby a început în forță repriza secundă și a marcat un eseu foarte important prin Chirica după o intercepție și o cursă de 50 de metri.