Surpriză uriașă în Liga Campionilor – Sheriff Tiraspol a învins-o pe Real Madrid în Spania9Foto1Video© rfi.ro

, 11 știri, 133 vizualizări

În partida jucată în Grupa D, uzbekul Jakhishibaev a deschis scorul în minutul 25. Benzema a egalat în minutul 65, iar victoria echipei din Tiraspol a adus-o luxemburghezul Sebastian Thill în minutul 90. Cel mai bun jucător al moldovenilor a fost însă portarul grec Athanasiadis cu câteva intervenții decisive.

Amintim, Sheriff Tiraspol o învinsese cu 2-0 și pe Șahtior Donețk, care a remizat tot marți seară cu Inter Milano, 0-0.

În clasamentul grupei, Sheriff este lideră cu 6 puncte, urmată de Real Madrid cu 3 puncte, iar Inter Milano și Șahtior au câte un punct.