″Tigroaicele″ s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor11Foto© video.gsp.ro

″Tigroaicele″ s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor

, 16 știri, 29 vizualizări

CSM București, campioana României, s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin. CSM a învins echipa slovenă Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 (14-13), duminică, în Sala Polivalentă din Capitală, în manșa secundă a play-off-ului.

CSM București se impusese cu același scor și în prima manșă, 30-24.

”Tigroaicele” au condus cu 5-3 și 8-5, dar Krim s-a ținut aproape și a încheiat prima repriză cu un pasiv de un gol, 14-13 pentru CSMB.

CSM s-a desprins la patru goluri după pauză, 18-14, dar Krim a egalat din nou, 19-19 (min. 41). CSMB a avut o serie de patru goluri consecutive la 22-20, distanțându-se la 26-20, iar ecartul s-a menținut până la final.