5Foto© stirileprotv.roToto Dumitrescu, internat la spitalul Obregia după ce a vandalizat un magazin din Sectorul 4
"La data de 21 iunie 2026, în jurul orei 18:00, o femeie a sesizat, prin intermediul Sistemului Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, faptul că într-un magazin situat în Sectorul 4 al municipiului București a intrat un bărbat care, prin acte de violență, a distrus și a răsturnat mai multe produse expuse spre vânzare. Totodată, apelanta a relatat că, după ce a părăsit magazinul, bărbatul ar fi avut o altercație cu o femeie aflată pe stradă", a transmis, marți seară, Poliția Capitalei.
Surse judiciare au precizat, pentru News.ro, că bărbatul este Toto Dumitrescu, fiul lui Ilie Dumitrescu.
El era agitat, refuzând să colaboreze cu polițiștii pentru clarificarea situației de fapt.
"În aceste condiții, pentru prevenirea producerii unor noi incidente și pentru siguranța persoanelor din jur, acesta a fost imobilizat și transportat la Spitalul Clinic de Psihiatrie «Alexandru Obregia» unde medicul de gardă a dispus internarea sa", a mai transmis Poliția Capitalei.