Un nou antrenor pentru Radu Drăgușin? Ce cotă are Ange Postecoglou să fie înlăturat de pe banca lui Tottenham5Foto© sport.ro

, 5 știri, 14 vizualizări

În campionat, echipa la care este legitimat Radu Drăgușin a obținut o singură victorie, cu Everton, scor 4-0, o remizăm cu Leicester, scor 1-1, și două înfrângeri, cu Newcastle, scor 1-2, și cu Arsenal, scor 0-1.

Spurs s-a chinuit și în meciul din Cupa Ligii Angliei, cu divizionara secundă Coventry City. Cu Drăgușin, titular, formația pregătită de Ange Postecoglou a fost condusă până în minutul 88, dar a reușit să revină după golurile marcate de Spence (minutul 88) și de Johnson (minutul 90+2).

Totuși, rezultatele obținute de Tottenham nu sunt unele îmbucurătoare, mai ales având în vedere pretențiile ridicate ale conducerii clubului, iar casele de pariuri din Anglia susțin că Ange Postecoglou are șanse destul de mari să fie primul demis din Premier League.