4Foto© stirileprotv.roUn român a fost prins de poliție cu 139 de telefoane furate în timpul unui festival, în Spania. Urma să ia autocarul spre România
, 4 știri, 0 vizualizări
Poliția spaniolă a arestat un tânăr român suspectat că avea asupra sa 139 de telefoane mobile furate, majoritatea sustrase în timpul celebrului festival de muzică Primavera Sound. Valoarea totală a dispozitivelor este estimată la aproximativ 150.000 de euro.
Bărbatul a fost prins chiar înainte de a se îmbarca într-un autocar care urma să plece spre România, scrie elcaso.net.
Potrivit autorităților, incidentul a avut loc în autogara Barcelona Nord Bus Station, cea mai mare stație de autocare din Barcelona.