Universitatea Craiova securizează prezența în play-off, după victoria cu 3-2 la Petrolul Ploiești6Foto© onlinesport.ro

, 10 știri, 8 vizualizări

După câte o fază de poartă de fiecare parte, craiovenii au deschis scorul în minutul 32, Mitriță punând mingea pe capul lui Markovic, care a plasat-o în poartă, pe lângă Zima.

În minutul 40, Markovic a trecut în postura de servant și, după ce a atras asupra sa patru adversari i-a pasat lui Baiaram, care a dus scorul la 0-2, cu puțin noroc, mingea ricoșând din gazon peste Zima.

Înainte de fluierul de final al primei reprize, Huja a pus capul perfect la centrarea lui Jair și a redus din diferență pentru gazde.