Victorie de senzație pentru CS Rapid, în Liga Campionilor la handbal feminin5Foto© adevarul.ro

Victorie de senzație pentru CS Rapid, în Liga Campionilor la handbal feminin

, 5 știri, 19 vizualizări

CS Rapid București a învins echipa norvegiană Storhamar Handball Elite, scor 27-25 (14-15), duminică, în Sala Polivalentă din Capitală, în Grupa B a Ligii Campionilor la handbal feminin. Oaspetele au condus de mai multe ori la trei goluri, 10-7, 11-8, 12-9, 13-10, 14-11, 15-12, în prima repriză. La pauză, nordicele au condus cu un singur gol.

Diferența a fost de un singur gol în favoarea oaspetelor, 15-14. Rapid a întors scorul și a controlat ultimele zece minute, rămânând la cârma jocului până la final.

Pentru echipa giuleșteană au marcat Jennifer Maria Gutierrez Bermejo 6 goluri, Alexandra Badea 4, Eliza Buceschi 3, Sorina Grozav 3, Irene Espinola Perez 3, Alicia Fernandez Fraga 3, Ainhoa Hernandez Serrador 3, Marta Lopez Herrero 1, Lorena Ostase 1.