Andrei Anghel s-a calificat în semnifinale la 50 de m spate. De la ce oră poate fi urmărită proba, exclusiv pe AntenaPLAY7Foto© sport.hotnews.ro

, 11 știri, 7 vizualizări

Andrei Anghel a obținut în această dimineață calificarea în semifinalele de la Campionatul Mondial de natație. Elevul antrenorului Marius Anghel a înotat în seria a șasea și a parcurs cei 50 de metri în 24,86 secunde, timp care i-a asigurat locul în penultimul act al probei, informează news.ro.

Per total, timpul lui Andrei Anghel a fost al nouăllea din serii. Semifinalele au loc tot sâmbătă, la 15:06 și 15:11. Românul va concura în a doua semifinală, de pe culoarul 2.

Anghel s-a clasat pe poziția 34 în seriile probei de 100 m spate de la Campionatele Mondiale de Înot de la Fukuoka, cu un timp de 55.77 secunde, aproape de cel mai bun timp al său. Nu a ajuns însă în semifinale sau finală.