Echipa antrenată de Dan Petrescu, eliminată în sferturile Ligii Campionilor Asiei18Foto© onlinesport.ro

, 26 știri, 27 vizualizări

Singurul gol a fost înscris de Seol Young-Woo, la ultima fază a primei reprize. Dan Petrescu a primit cartonaș galben în minutul 54, pentru proteste. Jucătorii „Bursucului” nu au reușit să restabilească egalitatea și au fost eliminați. În tur, Ulsan și Jeonbuk au remizat, scor 1-1.

Jeonbuk FC, echipă antrenată de românul Dan Petrescu, a fost eliminată din Liga Campionilor Asiei la fotbal de o altă formație sud-coreeană, Ulsan HD, care s-a impus cu 1-0 (1-0), marți, pe teren propriu, în manșa secundă a sferturilor de finală.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Young-woo Seol (45+2). Petrescu a primit un cartonaș galben pentru proteste în min. 54. În meciul tur, desfășurat la Jeju în urmă cu o săptămână, scorul fusese egal, 1-1. Jeonbuk FC a ratat un penalty în prima manșă, prin brazilianul Orobo Tiago.