George Pușcaș a ratat un penalty în Tottenham-Inter Milano2Foto1Video© sport.hotnews.ro

George Pușcaș a ratat un penalty în Tottenham-Inter Milano

, 5 știri, 18 vizualizări

Portarul londonezilor a fost pe fază și a apărat șutul atacantului în vârstă de 23 de ani.

Amicalul Tottenham - Inter Milan s-a încheiat 1-1, după cele 90 de minute de joc, iar meciul a ajuns la penalty-uri. Gruparea nerazzurra s-a impus cu 4-3, George Pușcaș fiind singurul jucător al italienilor care a ratat lovitura de la 11 metri. Românul a fost rezervă și intrat pe teren în minutul 74 în locul lui Ivan Perisic.

George Pușcaș a înscris însă în tricoul nerazzuro, în amicalul cu Juventus, atunci când l-a învins pe Buffon.

Atacantul a marcat nouă goluri în sezonul trecut din Serie B pentru Palermo. Pușcaș a mai evoluat pentru Bari, Benevento și Novara, iar singurul gol în Serie A l-a marcat pentru Benevento, în sezonul 2017-2018.