Hat-trick de senzație în cinci minute pentru George Pușcaș în Anglia6Foto1Video© sport.hotnews.ro

Hat-trick de senzație în cinci minute pentru George Pușcaș în Anglia

, 11 știri, 40 vizualizări

Atacantul român George Pușcaș a reușit un hat-trick de senzație, în doar șase minute, pentru Reading, care a învins-o cu 3-1 pe Wigan, sâmbătă seara, în deplasare, în etapa a 19-a a ligii secunde engleze de fotbal.

Gazdele au deschis scorul prin Joe Garner (34), dar Pușcaș a egalat în min. 79, din penalty, a adus-o pe Reading în avantaj un minut mai târziu (80) și tot el a închis tabela (84). Internaționalul român, care a fost integralist la oaspeți, a primit un cartonaș galben în min. 81.

Leeds United ocupă primul loc în Championship, cu 40 puncte, urmată de West Bromwich Albion, 39 puncte (18 jocuri), Fulham FC, 35 puncte, etc. Reading FC se află pe 18 (din 24 de echipe), cu 21 puncte (18 j).AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Daniela Juncu)