Marin pierde duelul cu Radu din Serie A© sport.ro

Marin pierde duelul cu Radu din Serie A

, 5 știri, 60 vizualizări

E un sezon cu șase jucători români în Serie A. Și, după un duel al "tricolorilor" în prima etapă, Chiricheș - Răzvan Marin la Sassuolo - Cagliari 1-1, și în runda secundă am avut o confruntare a stranierilor noștri. Tot Marin, acum împotriva lui Ștefan Radu, la Cagliari - Lazio 0-2.

Încă o dată, Răzvan a fost titular la noua sa echipă și a fost înlocuit în aceeași perioadă a meciului: minutul 76 cu Sassuolo, minutul 70 azi, cu Lazio. A încercat să împingă jocul, legând apărarea de faza ofensivă, dar nu a avut multe realizări. A luat primul cartonaș galben în Serie A, după pauză (51). La schimbare, a fost îmbrățișat de antrenorul Di Francesco și aplaudat de fanii sarzi. La adversari, Radu a fost integralist, jucând sigur.

Lazio a câștigat clar, 2-0, goluri Lazzari (4) și Immobile (74). Omul partidei a fost Marusici, fundașul stânga muntenegrean care a pasat decisiv la ambele reușite biancoceleste.