Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi de la Cincinnati cu o victorie categorică6Foto1Video© jurnalul.ro

, 12 știri, 19 vizualizări

Ajunsă de săptămâna aceasta cea mai bine clasată jucătoare de tenis română, după ce Simona Halep a ieșit din top 500, Cîrstea, actualmente pe 31 în ierarhia WTA, a făcut un meci despre care scorul spune tot.

În primul set, bucureșteanca a pierdut doar șapte schimburi de mingi, adjudecându-și toate cele șase game-uri fără ca Alexandrova să câștige mai mult de două mingi într-un game.

Cîrstea și-a continuat seria de game-uri câștigătoare și în setul secund, ajungând la un total de opt, înainte ca rusoaica să câștige primul game pe propriul serviciu și chiar să facă și un break, pentru 2-2.