Sorescu și Drăguș marchează în victoria lui Gaziantep cu Beșiktaș4Foto© sport.ro

Sorescu și Drăguș marchează în victoria lui Gaziantep cu Beșiktaș

, 8 știri, 49 vizualizări

Gaziantep a învins, luni, pe teren propriu, scor 2-0, pe Beșiktaș, în etapa a 29-a din competiția internă. Cele două goluri ale gazdelor au fost înscrise de Deian Sorescu și Denis Drăguș, în urma unei acțiuni personale.

La primul meci după demiterea lui Marius Șumudică, noul antrenor al echipei, Volkan Kazak, a început cu patru români titulari în fața lui Beșiktaș.

Deian Sorescu a marcat în minutul 9, din pasa lui Jamiro Monteiro. Beșiktaș a căutat golul egalizator, însă Denis Drăguș a majorat avantajul gazdelor în minutul 85 și Gaziantep s-a impus cu 2-0, nu înainte ca Florin Niță să apere un penalty executat de Cenk Tosun, în minutul 89.