Valeriu Iftime a fost în vestiar după FC Botoșani - FCU Craiova 4-1 și a transmis un mesaj7Foto© sport.ro

, 8 știri, 17 vizualizări

Dacă oltenii au condus la pauză cu 1-0, grație reușitei lui Vladislav Blănuță (21'), moldovenii au revenit în a doua repriză și au înscris patru goluri superbe: Enzo Lopez (57', 78'), Sebastian Mailat (76') și Eduard Florescu (90+1').

FC Botoșani a ajuns la 17 puncte și a egalat-o pe FCU Craiova, dar are un golaveraj mai bun după patru runde, astfel că a scăpat, temporar, de ultima poziție din clasament.

Imediat după meci, Valeriu Iftime, patronul echipei, a mers direct în vestiar și s-a bucurat alături de jucătorii lui Bogdan Andone. Omul de afaceri a postat și o fotografie pe rețelele de socializare, alături de un mesaj pentru suporteri.