Atletico, victorie in derby-ul Madridului cu Real3Foto© onlinesport.ro

Atletico, victorie in derby-ul Madridului cu Real

, 5 știri, 14 vizualizări

Trupa lui Carlo Ancelotti este pe cai mari după o nouă revenire houdinească în UEFA Champions League. Calificată în ultimul act al celei mai importante competiții din fotbalul european, trupa de pe Bernabeu se deplasează pe terenul rivalei locale, Atletico. Partida este programată duminică, pe Wanda Metropolitano, de la ora 22:00.

Formația lui Diego Simeone nu traversează cea mai bună formă. După eliminarea din UEFA Champions League, în faza sferturilor de finală, Atletico a câștigat doar unul din următoarele 3 meciuri jucate în campionat.

Acel unic succes a venit pe teren propriu, în fața modestei Espanyol (2-1), printr-un gol marcat în minutul 90+9! Pentru formația în alb și roșu a urmat egalul dezamăgitor cu Granada (0-0) și înfrângerea din deplasare de la Bilbao (0-2).