4Foto© sport.roCarlos Alcaraz, eliminat de numărul 31 ATP, în primul meci la Mastersul din Paris
, 4 știri, 13 vizualizări
Campion la Roland Garros și US Open în acest an, în turneele de mare șlem, Carlos Alcaraz (22 de ani, 1 ATP) a fost oprit, surprinzător, în turul secund al competiției ATP Masters 1000 de la Paris.
Câștigător la Monte-Carlo, Roma și Cincinnati, în 2025, în calendarul întrecerilor de o mie de puncte, jucătorul din Murcia a fost depășit de britanicul Cameron Norrie, în trei seturi.
La treizeci de ani, ocupantul poziției treizeci și unu în clasamentul mondial a revenit de la 0-1 la seturi împotriva lui Carlos Alcaraz și a obținut calificarea, scor 4-6, 6-3, 6-4, după două ore și douăzeci și cinci de minute de joc.
“ Nu m-am simțit bine astăzi. Am făcut multe greșeli... Nu am simțit mingea. Sunt foarte dezamăgit de nivelul meu de astăzi, dar asta e situația,
Carlos Alcaraz,
Carlos Alcaraz, eliminat de numărul 31 ATP, în primul meci la…