CSM București a pierdut dramatic cu Brest în Liga Campionilor la handbal feminin13Foto© sport.hotnews.ro

, 13 știri, 30 vizualizări

CSM București a pierdut dramatic meciul cu echipa franceză Brest Bretagne Handball, scor 28-30 (16-17), sâmbătă, în Sala Polivalentă din Capitală, în Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.

În minutul 57, scorul era egal, 28-28, dar „tigroaicele” au ratat ultimele atacuri, în timp ce echipa din Hexagon a reușit să puncteze de două ori și să câștige. Meciul a fost în general echilibrat, dar CSMB a condus în prima repriză cu 9-7 și 10-8, dar a avut și trei goluri avans, 12-9.

Oaspetele au intrat la pauză cu avantaj minim, 17-16, iar în repriza secundă s-au desprins la cinci goluri, 23-18 (minutul 38). CSM a reușit egalarea, 26-26 (minutul 56), dar s-a înclinat în cele din urmă.