Gică Hagi, lecție de fotbal în direct. Discursul antrenorului Farului, de pus în ramă2Foto© as.ro

, 5 știri, 75 vizualizări

O să ne pregătim pe sintetic. Suntem profesioniști. Mergem acolo să câștigăm. Eu zic că am făcut și în prima repriză un meci bun. Încă nu sunt 100%. Acum sunt cu Budi. Avem un atac bun și în acest an”, a spus Louis Munteanu după FarulHJK Helsinki 2-1.

Gică Hagi, spectacol total după Farul – HJK Helsinki 2-1. Antrenorul și patronul lui Farul a și râs, s-a și enervat în conferința de presă de după victoria contra finlandezilor.

Farul a fost condusă cu 1-0, după golul lui Toivio, din minutul 50, dar a întors rezultatul. Rivaldinho a marcat în minutul 58, iar Mihai Popescu, proaspăt introdus în teren, a adus victoria constănțenilor în minutul 82. Budescu a fost autorul assist-urilor la ambele goluri ale lui Farul.