Grupele Ligii Campionilor la handbal: Rapid București a învins Lokomotiva Zagreb3Foto© onlinesport.ro

, 7 știri, 21 vizualizări

CSM București a câștigat primul său meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin, sezonul 2022-2023, contra echipei slovene Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-28 (17-19), duminică, în Sala Polivalentă din Capitală.

„Tigroaicele” au obținut o victorie muncită, după ce au fost conduse la pauză cu 19-17 de echipa slovenă, care a avut în prima repriză și avantaj de cinci goluri, 18-13.

CSM București a revenit după pauză și a preluat controlul după patru goluri consecutive, de la 20-21 la 24-21. Până la final, vicecampioana României a condus la 2-3 goluri, câștigând fără emoții.