Imagini pentru eternitate: cum au fost surprinși Messi și Ronaldo la probabil ultimul duel direct ca profesioniști7Foto© sport.hotnews.ro

, 9 știri, 141 vizualizări

Meciul mult așteptat dintre selecționata starurilor din Arabia Saudită și Paris Saint Germain a fost un adevărat spectacol fotbalistic, cu Messi și Ronaldo în prim plan. Francezii s-au impus cu scorul de 5-3 în fața a aproape 70.000 de spectatori.

Meciul de pe stadionul King Fahd din Riad a început cu golul lui Lionel Messi din minutul 3, care a reluat în plasă pasa lui Neymar.

Cristiano Ronaldo, la primul meci în Arabia Saudită și cu banderola de căpitan pe braț a reușit egalarea în minutul 34, dintr-o lovitură de la 11 metri obținută tot de el, după ce a fost busculat de fostul său coechipier de la Real Madrid, portarul Keylor Navas.