Înțepătura lansată de fanii roș-albaștrilor spre rivali, înainte de Dinamo - FCSB7Foto1Video© puterea.ro

, 9 știri, 71 vizualizări

FCSB a câștigat derby-ul cu Dinamo, cu 3-0, duminică seară, în etapa a 23-a a Ligii I. Partida s-a disputat pe arena din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Octavian Popescu a deschis scorul în minutul 2, cu un șut din afara careului. Mijlocașul a încercat o nouă execuție spectaculoasă, în minutul 7. Dinamo a replicat două minute mai târziu. Ehmann l-a pus la încercare pe Andrei Vlad, cu o lovitură de cap.

Dinamo a evoluat în inferioritate numierică, din minutul 36. Răuță a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. În finalul primei reprize, dinamovistul Ivanov s-a ciocnit cap în cap cu Darius Olaru. În minutul 78, Ianis Stoica a înscris cu un șut expediat de la marginea careului.   Oaidă a stabilit scorul final cu o lovitură de cap, în minutul 82.