JO 2020 | Competiția s-a încheiat pentru Alina Vuc și Albert Saritov5Foto© gsp.ro

JO 2020 | Competiția s-a încheiat pentru Alina Vuc și Albert Saritov

, 5 știri, 21 vizualizări

Sportivii români vor evolua vineri la trei discipline sportive la Jocurile Olimpice de la Tokyo, atletism, kaiac-canoe și lupte.

UPDATE / LUPTE Albert Saritov a pierdut șansa de a intrat în recalificări după ce învingătorul său din optimile cat. 97 kg, italianul de origine cubaneză Ruano a fost învins în sferturi de Kyle Snyder (0-6), campionul olimpic en titre.

Ruano trebuia să se califice în finală pentru ca Albert Saritov să nu fie eliminat.

UPDATE / LUPTE Alina Vuc a fost învinsă de bulgăroaica Miglena Gheorghieva Selișka, vineri, la lupte libere, în optimile de finală ale cat. 50 kg, la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Vuc (27 ani), care la Rio, în 2016, s-a clasat doar pe locul 18, a pierdut destul de clar confruntarea cu adversara sa, nereușind să o pună în dificultate aproape niciun moment.