Manchester United a câștigat Cupa Angliei - Victorie în fața rivalei Manchester City9Foto© sport.hotnews.ro

, 14 știri, 16 vizualizări

Manchester United a reușit să câștige finala Cupei Angliei, după ce a învins-o în finala de pe Wembley pe Manchester City, scor 2-1.

Manchester United a reușit să salveze sezonul dezamăgitor făcut în Premier League.

Formația antrenată de Erik ten Hag a învins rivala Manchester City în finala de pe Wembley Stadium, în urma unui meci în care „diavolii roșii” au fost mai norocoși.

Alejandro Garnacho a deschis scorul pentru Man United în minutul 30 al partidei, iar avantajul echipei a fost majorat 9 minute mai târziu de unul dintre puștii minune ai fotbalului britanic, Kobbie Mainoo. Jucătorul de doar 19 ani a înscris din pasa lui Bruno Fernandes.