Prima fotografie cu Barnabas Varga după accidentarea cumplită din Scoția - Ungaria6Foto© sport.ro

, 9 știri, 13 vizualizări

Duminică seară, Ungaria a întâlnit-o pe Scoția la Stuttgart, pe ”MHPArena”, într-un meci care i-a învârtit pe unguri de la agonie la extaz.

Confruntarea s-a încheiat 1-0 în favoarea Ungariei, după ce Kevin Csoboth a marcat în minutul 90+10.

În minutul 68, portarul Scoției Gunn și atacantul Barnabas Varga s-au ciocnit violent în interiorul careului, iar vârful maghiarilor s-a prăbușit la pământ. Fotbaliștii au format un ”scut” în jurul jucătorului în timpul intervenției echipei medicale. A fost, ulterior, transportat cu targa la ambulanță și dus de urgență la spital.