Rapid - CFR Cluj 2-1 / Jucătorii Rapidului sărbătoresc alături de suporteri victoria cu CFR14Foto© video.gsp.ro

, 18 știri, 43 vizualizări

Rapid a beneficiat de un penalty gratuit în minutul 72 al meciului cu CFR Cluj. Adrian Mutu crede că giuleștenii ar fi meritat oricum să câștige partida.

„Un meci împotriva unei echipe foarte puternice. Au luptat pentru orice balon, se vede că e o echipă experimentată. Era foarte greu să văd de la nivelul gazonului dacă a fost sau nu penalty în repriza secundă. Cel mai bine ar trebui să răspundă arbitrii.

Nu vreau să uitați că în seara asta Rapidul a jucat foarte bine. Haideți să nu facem... victoria a fost meritată! Puteam să facem 2-0 prin Ioniță, am avut și alte ocazii. Rămân cu prestația bună a elevilor mei. Am văzut la ce nivel de joc suntem!