Reacția lui Gigi Becali după CFR Cluj - FCSB 2-26Foto© sport.ro

Reacția lui Gigi Becali după CFR Cluj - FCSB 2-2

, 9 știri, 102 vizualizări

CFR Cluj a condus cu 2-0 după dubla reușită de Louis Munteanu (36', 49'), însă campioana FCSB a reușit să revină. Alexandru Băluță a redus din handicap în minutul 59, după o eroare a lui Simao Rocha, coautor la primele două goluri, iar Joyskim Dawa a egalat în minutul 87 în urma unei mingi respinse greșit de portarul Mihai Popa.

La finalul meciului, Dan Petrescu s-a arătat dezamăgit că echipa sa nu a reușit să păstreze avantajul de pe tabelă și a încercat să găsească unele explicații pentru căderea lui CFR Cluj din actul secund.

"Primele 60 de minute au fost aproape perfecte. FCSB n-a avut niciun șut, nicio ocazie. După au venit două greșeli persoanle pe care n-ai cum să le antrenezi. Simao a făcut un meci extraordinar, a dat două pase de gol, după care a făcut assist pentru Băluță.