Reacția lui Kylian Mbappe după ce PSG a fost dominată acasă de Bayern Munchen6Foto© sport.hotnews.ro

Reacția lui Kylian Mbappe după ce PSG a fost dominată acasă de Bayern Munchen

, 7 știri, 33 vizualizări

Kylian Mbappe a intrat pe teren în minutul 57 al meciului cu Bayern Munchen și a reușit să schimbe fața jocului celor de la PSG, dar eforturile atacantului nu au fost răsplătite și pe tabelă. Chiar dacă echipa sa a pierdut pe Parc des Princes, scor 1-0, francezul este convins că soarta calificării poate fi întoarsă la returul din Germania.

Accidentat la începutul lunii februarie, Mbappe a revenit pe gazon mai devreme decât se preconiza și a trimis mingea în poarta lui Sommer în minutul 82, dar reușita a fost anulată pentru că Nuno Mendes (cel care i-a pasat francezului) se afla în poziție de ofsaid.

„​Mi-ar fi plăcut să joc tot meciul, e dificil să stai pe bancă și să asiști la astfel de partide mari. Am făcut tot ce mi-a stat în putere pentru a fi apt pentru acest joc. Visezi să joci în Champions League și este frustrant să nu poți evolua.