SuperLiga: Victorie la debut pentru Ioan Ovidiu Sabău pe banca Universității Cluj6Foto1Video© sport.hotnews.ro

, 7 știri, 68 vizualizări

Universitatea Cluj a câștigat primul meci din SuperLiga pe anul 2023 (2-1), la capătul unui joc dominat de elevii lui Ioan Ovidiu Sabău in fața celor de la FC Voluntari.

Clasată pe locul 14 în campionat înaintea acestei confruntări, Universitatea Cluj a controlat în totalitate partida de pe Cluj Arena, iar în minutul 37 Mamadou Thiam a deschis scorul pentru gazde.

Ivorianul Ulrich Meleke a lăsat echipa ilfovenilor în inferioritate numerică în repriza secundă (min 48), după ce centralul i-a acordat al doilea cartonaș galben și l-a eliminat.