UTA Arad, victorie cu Botoșani, într-un meci al etapei a 3-a din play-out-ul din Superliga5Foto1Video© sport.ro

, 8 știri, 30 vizualizări

Într-o partidă tensionată din cadrul etapei a 3-a a play-out-ului din Superliga României, UTA Arad a reușit să obțină o victorie crucială cu scorul de 1-0 împotriva echipei FC Botoșani.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Conte în minutul 37 al partidei. Practic, arădenii au “rezolvat” meciul încă din prima repriză. Câteva minute mai târziu, Conte a văzut și cartonaș galben.

“Sunt trei puncte importante, dar vreau să încep cu atmosfera, care a fost incredibilă. Nu-mi imaginam așa ceva, au fost 5.000 de copii, au strigat, ne-au încurajat, au mare merit la victoria noastră.